چارلی لی: اگر نمی‌توانید سقوط ۹۰ درصدی را تحمل کنید، رمزارز نخرید!

با توجه به نزدیک شدن رویداد نصف شدن پاداش شبکه‌ی لایت‌کوین یا Halving به نظر کارشناسان این حوزه تمرکز خود را بر روی تاثیرات این رویداد بر روی صنایع مرتبط با اکوسیستم رمزارزی گذاشته اند. نظرات مختلفی در مورد کاهش پاداش هر بلاک تا خاموشی کامل بازار، به وجود آمده که باعث یک وضعیت بی‌قراری شده است، این در حالی است که لیدر کسب و کارها در جهت شفاف‌سازی برخی از ابهامات خاص اکوسیستم خودشان سکوت کرده‌اند.

اما چارلی لی(Charlie Lee) بنیانگذار لایت‌کوین(با نماد LTC) نظر خود را در مورد Halving بیت‌کوین و لایت‌کوین مطرح کرده است و اعلام کرده که «شوک» ناشی از رویداد Halving نه تنها بر روی میزان سودآوری و درآمد صنعت ماینینگ تاثیر گذار خواهد بود، بلکه باعث خواهد شد برخی از ماینر‌ها از روی اجبار دستگاه‌های ماینینگ خود را موقتا خاموش کنند. در ادامه وی گفت: برای مدت بلاک‌ها با کاهش سرعت مواجه خواهند شد، ما همه چیز را دوباره تنظیم می‌کنیم و وضعیت خوب خواهد شد، اما قطعا این رویداد یک شوک به سیستم خواهد بود.

وی هشدار داد که قیمت لایت‌کوین حتی تا ۲۰ دلار نیز قادر به سقوط می باشد و اگر این اتفاق افتاد شگفت‌زده نشوید. اگر نمی‌توانید کاهش ۹۰ درصدی ارزش رمزارزها را تحمل کنید، پس رمزارز خریداری نکنید زیرا این صنعت زیادی برای شما ریسکی و خطرپذیر است.