خرید و فروش توییت

جامعه رمز ارز اخیرا پس از توئیت بنیانگذار توییتر، جک دورسی، در مورد برنامه جدیدی خبر داد که به مردم اجازه می دهد توییت های خود را با اتریوم بخرند. این برنامه Valuables نامیده می شود و به افراد امکان می دهد گواهی دیجیتالی توئیت را که توسط خالق آن تویت امضا و تأیید شده است، خریداری کنند.

طرحی به نام Valuables یا پورتال وب سازگار با Web3 v.cent.co در تلاش است تا توئیت ها را از طریق بلاکچین  Matic  ارزش گذاری کند. اما در مورد اینکه آیا می توان توییت ها را به شکلی معنادار در بلاکچین ارزیابی و یا ذخیره کرد، اختلاف نظر زیادی وجود دارد. در تاریخ 5 مارس 2021، جک دورسی، بنیانگذار توییتر و Square Inc، با انتشار توئیتی که در حال فروش آن است، در مورد این پروژه توئیت کرد. در آن زمان، بنیانگذار بلاک چین ترون، جاستین سان، 1 میلیون دلار برای توییتی که Dorsey در سال 2006 ایجاد کرد، پیشنهاد کرد. مدیر عامل شرکت Bridge Oracle، هاکان استوی، از جاستین سان سبقت گرفت و 1.5 میلیون دلار اتر برای این توییت پیشنهاد داد و این دو بر سر خرید این توییت در رقابت بودند.

منبع news.bitcoin.com

بررسی هاوینگ برای 3 ارز در سال 2021

آیا هاوینگ برنامه ریزی شده برای سال آینده می تواند برای ارزیابی این سه ارز رمزپایه مفید باشد؟ نظر شما چیست؟

هاوینگ، پاداش تولید سکه ها را در یک بلاکچین را به 50٪ کاهش می دهد. مدت هاست که تریدرها از این امر به عنوان کاتالیزوری برای بالا بردن قیمت دارایی های رمزنگاری شده یاد می کنند.

 با توجه به این موضوع، در اینجا سه ارز رمزپایه آورده شده است که قرار است در سال آینده هاوینگ در آنها رخ دهد.

1-ورج (XVG)

پاداش ورج قرار است در 25 ژانویه وقتی زنجیره آن به بلوک 4،700،000 برسد، نصف شود. در این مرحله، پاداش فعلی، 200 ورج است که هر 30 ثانیه برای ماینرها صادر می شود، که پس از هاوینگ به 100 XVG کاهش می یابد.

2-ورت کوین (VTC)

هاوینگ ورت کوین برای 8 دسامبر برنامه ریزی شده است که در آن زمان، پاداش VTC صادر شده برای استخراج کنندگان از 25 به 12.5 در هر بلوک کاهش می یابد.

3-راون کوین (RVN)

اگرچه از نظر فنی تا ژانویه 2022 برنامه ریزی نشده است، اما تا هاوینگ راون کوین تنها 12 ماه تقویمی باقی مانده است که در ان پاداش بلوک از 5000 به 2500 در هر بلوک کاهش می یابد.

منبع cointelegraph.com

پیش بینی کاهش قیمت بیت کوین با تصویب ETF

 JP Morgan با تصویب ETF بیت کوین در ایالات متحده هشدار داد که قیمت BTC کاهش می یابد. تحلیلگران JP Morgan  می گویند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با تصویب یک صندوق قابل معامله با بیت کوین (ETF) باعث منفی شدن روند بیت کوین در آینده نزدیک خواهد شد.

تصویب ETF بیت کوین در ایالات متحده در سال جاری احتمالاً در کوتاه مدت برای بیت کوین منفی خواهد بود. تحلیلگران، از جمله استراتژیست نیکلاس پانیگیرتزوگلو، در ادامه توضیح دادند که چرا آنها چشم انداز منفی را پیش بینی می کنند. “دلیل این امر کاهش احتمالی حق بیمه Grayscale بیت کوین، از معرفیETF  بیت کوین در ایالات متحده است که بخش عمده ای از سرمایه گذاری GBTC را که در حال حاضر برای کسب درآمد از این حق بیمه قرار داده شده است، از بین می برد.”

منبع news.bitcoin.com

یوان دیجیتال چین در خودپردازها

بانک کشاورزی چین یک برنامه آزمایشی خودپرداز را راه اندازی کرده است که به شهروندان امکان می دهد پول و پس انداز خود را به یوان دیجیتال تبدیل و از آن استفاده کنند.

 گزارش شده است که دستگاه های خودپرداز امکان واریز و برداشت یوان دیجیتال از طریق یک اپلیکیشن تلفن هوشمند را فراهم می کنند و به کاربران امکان می دهند پول نقد و پس انداز خود را به ارز دیجیتال بانک مرکزی، یا از آن تبدیل کنند.

بانک کشاورزی چین یکی از چهار بانک بزرگ دولتی این کشور است که در مجموع چهار موسسه بزرگ بانکی در جهان را تشکیل می دهند. مدیر آزمایشگاه نوآوری دیجیتال یوان بانک، Zou Hua، گفت که ارائه دستگاه خودپرداز بخشی از تلاش برای هدایت شهروندان به سمت دیجیتالی شدن پول نقد است. وی گفت: “بانک کشاورزی در راه اندازی تسهیلات واریز وجه نقدی خودپرداز در صنعت برای راهنمایی ساکنان شنژن برای سازگاری با دیجیتالی شدن پول نقد و کشف تحولات در خدمات، پیش قدم شده است”.

 گزارش ها در روزنامه شنزن دیلی حاکی از آن است که پیشرفت سریع ارز یوان دیجیتال می تواند نشان دهنده عرضه گسترده در طول سال باشد. با این حال، در ماه دسامبر، رئیس سابق بانک مردمی چین این ایده را که یوان دیجیتال جایگزین ارزهای فیات بین المللی می شود، نادیده گرفت و افزود که چین پس از مشاهده فشار جهانی در برابر پروژه Libra  فیس بوک، رویکرد محتاطانه تری را اعمال کرده است.

چین به عنوان پیشگام ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در نظر گرفته می شود. انتظار می رود یوان دیجیتال این کشور در سال های آینده به عنوان روش پرداخت بدون پول نقد در “شهرهای هوشمند” چین عمل کند.

منبع cointelegraph.com

تامین برق ماینینگ از طریق گاز در روسیه

غول نفتی روسیه، گاز اضافی را در اختیار عملیات دستگاه های استخراج بیت کوین قرار می دهد. شرکت Gazpromneft -یکی از زیرمجموعه های نفتی شرکت گاز طبیعی روسیه-، به ماینرهای بیت کوین این فرصت را می دهد تا با استفاده از گاز اضافی، برق مورد نیاز خود را تأمین کند.

عملیات استخراج کوچک به نام Vekus اولین جایی بود که گاز اضافی Gazpromneft را درست مثل عملیات استخراج در آمریکای شمالی مانند  Greenidge Generation، Crusoe Energy Systems، EZ Blockchain  و Upstream Data  برای عملیات استخراج استفاده کرد.

منبع news.bitcoin.com

شبکه های پولی یا شبکه های اجتماعی؟

سقف بازار بیت کوین اکنون بیشتر از فیسبوک است. افزایش قیمت بیت کوین در روز جمعه، ارز رمزنگاری برتر را از مرز بازار فیس بوک عبور داد. همچنین بیت کوین در نظر دارد تسلا، گوگل، آمازون، مایکروسافت و سپس اپل را پشت سر بگذارد.

افزایش مکرر قیمت بیت کوین در چند روز گذشته تا بالاترین حد خود در این هفته، اندازه این ارز رمزنگاری شده را از فیس بوک مارک زاکربرگ بزرگتر کرده است.

قیمت بیت کوین در اوایل صبح جمعه یک رکورد دیگر همیشگی را شکست و به 41،970 دلار رسید. در زمان نوشتن مقاله، بیت کوین 41147  دلار است. سقف بازار آن حدود 770 میلیارد دلار است در حالی که سقف بازار فیس بوک تقریبا 752 میلیارد دلار است.

کامرون وینکلووس، بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال Gemini اظهار داشت: بیت کوین در کل بازار، از فیس بوک پیشی گرفته است. منطقی است که ارزش یک شبکه پول از یک شبکه اجتماعی بیشتر است.

اپلیکیشن پرداخت برق و شارژ تلفن همراه مبتنی بر توکن در آفریقا

شبکه پرداخت Crypto Electroneum در حال گسترش قبض ابزارهای خود و پرداخت اعتبار تلفن همراه به کشورهای بیشتری در آفریقا است. Electroneum (ETN) از گسترش پوشش خدمات خود به چهار کشور دیگر آفریقای غربی: بنین، توگو، ساحل عاج و سیرالئون خبر داده است.

این اقدام، پوشش خدمات آفریقایی این شرکت را در 9 کشور به وجود آورد، که قبل از این در نیجریه، سنگال، مالی، گامبیا و گینه بیسائو این امکان فراهم بود.

با بیش از 4 میلیون کاربر ثبت شده، شرکت آفریقایی Electroneum بر استفاده از توکن ETN خود برای پرداخت قبض آب و برق و اعتبار تلفن همراه از طریق اپلیکیشن تلفن همراه شرکت متمرکز شده است.

منبع cointelegraph.com

استارت آپ پرداخت جهانی با بیت کوین

استارتاپ پرداخت Zap با پشتیبانی Visa از طریق برنامهFintech Fast Track، در تاریخ 6 ژانویه اعلام کرد که شرکت Strike Global، یک برنامه پرداخت و حواله با استفاده از فناوری بیت کوین (BTC) است.

 Strike Global شباهت زیادی به برنامه های سنتی Fintech ندارد، اما از شبکه Lightning Network استفاده می کند. این بدان معناست که پرداخت ها می توانند اساساً آنی و با کسری از هزینه های پرداخت سنتی باشند.

 Strike Global بسته به موقعیت گیرنده، دو نوع انتقال دارد. برای کشورهایی که دارای سیستم بانکی پیشرفته ای هستند،Strike  به کاربران امکان می دهد بدون اینکه خودشان از طریق بیت کوین پرداخت کنند، پرداخت ها را ارسال کنند. Strike به طور خودکار وجهی را از حساب بانکی کاربر برداشت می کند، آن را به BTC مبادله می کند و سپس آن را به ارز فیات و سیستم بانکی گیرنده مبادله می کند.

 برای کشورهای فاقد سیستم بانکی پیشرفته،Strike  به کاربران اجازه می دهد پول خود را یا به بیت کوین یا تتر (USDT)  نگه دارند. سپس ارز رمزنگاری شده می تواند از طریق راه حل های موقت مانند خودپردازهای بیت کوین، و غیره به پول نقد محلی یا فیات مبادله شود.

منبع cointelegraph.com

صدور 10 میلیون توکن OKT در شبکه اصلی OKExChain

صرافی ارز دیجیتال  OKEx از راه اندازی شبکه اصلی OKExChain خود با 10 میلیون توکن OKT در دسترس برای پذیرندگان اولیه خبر داد. این پروژه سه سال در دست توسعه بود.

استقرار شبکه اصلی در چهار مرحله انجام می شود که دوره فعلی مرحله پیدایش است و دو هفته تا 13 ژانویه 2021 ادامه دارد.

کاربرانی که سهام OKB را دارند متناسب با دارایی های سکه خود، OKT دریافت می کنند.

در پایان پیدایش، دوره های دوم و سوم شبکه اصلی، شامل پروتکل های آزمایش پایداری و معرفی عملکرد برداشت OKT  خواهند بود. در چهارمین دوره شبکه اصلی شاهد معرفی قابلیت های قرارداد هوشمند برای امکان سازگاری کامل با اتریوم خواهیم بود. جی هائو، مدیر عامل OKEx، در مورد راه اندازی اظهار داشت که OKExChain بخشی از تلاش های این شرکت برای بهبود سیستم مالی آینده است.

پرداخت ها در بانک با ارز پایدار

دفتر نظارت بر ارز (OCC) روز دوشنبه گفت: بانک های تحت نظارت فدرال می توانند از ارزهای ثابت برای انجام پرداخت ها و سایر فعالیت ها استفاده کنند.

موسسات مالی می توانند به عنوان گره های یک بلاکچین مشارکت کرده و پرداخت ها را ذخیره یا تأیید کنند. OCC در بیانیه مطبوعاتی هشدار داد، بانک ها باید هنگام انجام این کار از خطرات عملیاتی و یا تقلب آگاه باشند.

در پی این خبر، قیمت ارزهای رمزپایه عصر دوشنبه پس از صدور نامه ای از سوی دفتر نظارت بر ارز (OCC) در مورد تایید بانک های ایالات متحده برای استفاده از شبکه های بلاک چین عمومی، افزایش یافت. جاستین یاشوافار، مدیر عامل شرکت Blockhead Capital مستقر در سانتا مونیکا، گفت: “پس از انبوه اخبار نظارتی منفی، سرمایه گذاران از شنیدن اخبار نظارتی مثبت که اجازه می دهد ارزهای پایدار و بلاکچین عمومی در بخش بانکی سنتی باشند، خوشحال هستند”.