امروز:10 اوت, 2020

آزمایش یوروی دیجیتالی توسط بانک فرانسوی با موفقیت انجام شد

بر اساس اعلامیه‌ی منتشر شده توسط بانک فرانسوی در تاریخ ۲۰ ماه می، کشور فرانسه اولین کشوری است که توانسته یوروی دیجیتالی را بر پایه بلاکچین ایجاد و با موفقیت آزمایش کند. این آزمایش به دنبال فراخوانی که در پایان ماه مارس منتشر شد، برای حمایت از فناوری‌های جدید صورت گرفت. به گفته‌ی این بانک در تاریخ ۱۴ ماه می فروش اوراق بهادار برای ارزهای رمزنگاری شده بانک مرکزی (CBDC) مورد آزمایش قرار گرفت که این موضوع به معنای شروع آزمایش‌های قوی‌تر خواهد بود.

هر چند که بیانیه این بانک به توصیف جزئیات اشاره‌ای نکرده است اما نشان می‌دهد که برنامه آزمایشی فعلی بیشتر به کاربرد عمده فروشی یوروی دیجیتال پرداخته است تا این که به کاربرد آن در خرده فروشی تمرکز کند. برای مصرف کنندگان معمولی، امکانات خرده فروشی CBDC را می‌توان در Apple Pay پیدا کرد.

اخیرا این آزمایشی که برای فرستادن اوراق بهادار در برابر یورو دیجیتال انجام شده است، طبق نرم افزاری بود که به دنبال فراخوان این بانک در تاریخ ۲۷ مارس برای درخواست برنامه اخذ شده بود. بر اساس اطلاعیه امروز، این بانک قصد دارد در طی هفته‌های آتی به انجام آزمایشات شبیه، در دیگر پرونده‌های دریافتی به عنوان قسمتی از طرح ابتکاری بپردازد. بانک فرانسه (Banque de France) به عنوان بانکی فعال در حوزه گسترش یوروی دیجیتالی شهرت یافته است. با جدا شدن بریتانیا از یورو، فرانسه به رتبه دوم اقتصاد بزرگ در زمینه یورو پس از آلمان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *