امروز:15 اوت, 2020

انتشار ارز دیجیتال «گپسی» توسط پیام‌رسان ایرانی گپ با قابلیت پرداخت بین‌المللی

مدیرعامل پیام‌رسان گپ می‌گوید: هدف ما گسترش شیوه های پرداخت از طریق کیف پول گپ با استفاده از بلاکچین است که قابلیت پشتیبانی از ارزهای دیجیتال با رمزارز گپسی و پشتوانه ریال است.

انتشار ارز دیجیتال توسط اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، اتفاق جدیدی نیست. تلگرام نخستین پیام‌رسانی است که به فکر ایجاد ارز دیجیتال ویژه خود با نام «گرام» افتاد.بعد از تلگرام, فیسبوک با واتس‌اپ نیز به فکر این ایده رسیدند. ارز دیجیتال واتس‌اپ در مرحله اول برای شهروندان هندی منتشر می شود.

 

 

انتشار ارز دیجیتال «گپسی» توسط پیام‌رسان ایرانی گپ با قابلیت پرداخت بین‌المللی 

مهدی انجیدنی با بیان اینکه گپسی به عنوان ارز رمزنگاری شده پیام رسان گپ برای پرداخت‌ و تبادلات مالی در زمان تحریم با توجه به عدم ردیابی تراکنش‌ها یک فرصت برای ایران است، اظهار داشت: کیف پول گپ مبتنی بر فناوری بلاک‌چین از ارزهای رمزنگار پشتیبانی می‌کند و دارای رمز ارز پایه گپ سی با پشتوانه ریال به عنوان یک استیبل کوین است. این کیف پول از پول های زیادی پشتیبانی می کند و ۱۲۰ درگاه پرداخت دارد که باعث شده تا زیرساخت منحصر به فردی برای فعالیت‌های مالی در بستر پیام رسان گپ وجود داشته باشد که میتوان از روش‌های مختلف کیف پول را شارژ و از آن برای پرداخت استفاده کرد.

گپسی نوسان قیمت ندارد
وی با اشاره به رمز ارز گپسی تاکید کرد: گپ سی رمز ارزی بر پایه ریال است که برای اینکه مشکلی بوجود نیاد و قانونی باشد آن را مانند کالای سرمایه‌ای و با قیمت ثابت ۱۰ تومان هر گپ سی در نظر گرفته‌ایم و در صورت رشد محیط حوزه ارزهای رمزنگار قیمت شناور برای آن در نظر گرفته خواهد شد؛ کاربران با قیمتی ثابت این رمز ارز را خرید و برای پرداخت‌ها در داخل و خارج استفاده می‌کنند، از طرف دیگر در زمان فروش گپ سی، قیمت رمز ارزها محاسبه و از سوی گپ با حواله ساتنا و پایا به حساب اعلام شده کاربران واریز خواهد شد.

استفاده از گپسی برای خرید و پرداخت ریالی در کشورهای دیگر
مدیرعامل پیام رسان گپ افزود: در حال حاضر با توافقاتی که میان گپ و دو کیف پول بزرگ آفریقا امضا شده، کاربران گپ قادر می توانند در بیش از هشت کشور قاره آفریقا با کیف پول گپ ریالی خرید و پرداخت نمایند و مذاکراتی برای اتصال کیف پول گپ با چند شرکت کیف پول اروپایی و چند کیف پول اندونزیایی و مالزیایی در حال انجام است که بزودی توافق نامه‌های جدید نیز اطلاع رسانی خواهد داشت؛ برنامه ریزی گپ اتصال کیف پول پیام رسان گپ به حداقل ۷ کیف پول شناخته شده و معتبر است تا در تمامی قاره‌ها کیف پول گپ قابل استفاده باشد تا کاربران ایرانی در بحث تجاری و مسافرتی بتوانند از زیرساخت مالی گپ استفاده کنند.

مهدی انجیدنی درباره سرمایه گذاری مشترک شرکت ایرانسل و پیام رسان گپ گفت: پیام رسان گپ و شرکت ایرانسل در جهت توسعه زیرساخت‌ها، خدمات و جامعه مشترکین در سطح داخلی و بین المللی سرمایه گذاری مشترکی را انجام دادند که از جمله برنامه‌های مهم اینده باید به راهکارهای جدید پرداخت، بازی و سرگرمی، زیرساخت‌های کسب و کار، دولت الکترونیک و ارز دیجیتال پیام رسان گپ با عنوان گپسی اشاره داشت.

مدیرعامل پیام رسان گپ با اشاره به رویکرد این پیام رسان در حوزه پرداخت و ارائه خدمات مالی گفت: پیام رسان گپ از ابتدا هدف بین المللی را برنامه ریزی کرده و بر همین مبنا نیز تیم گپ خود را برای فعالیت در ایران با توجه به عدم قانون گذاری و عقب ماندگی‌ها در حوزه فناوری‌های مالی محدود نکرد و رویکردی جهانی را در پیش گرفته است؛ در بیشتر کشورهای دنیا نظام‌های جدید پرداخت از جمله کیف پول‌های الکترونیک و ارزهای رمزنگار را شاهد هستیم و بر روی این مسئله تمرکز کرده‌ایم و با چند کشور تفاهم نامه‌هایی امضا شده و اقدامات فنی نیز برای اتصال به ارائه خدمات مالی در چند کشور نیز آغاز شده و در داخل کشور نیز به دنبال آن هستیم تا بتوانیم به میزانی که مجوز از بانک مرکزی دریافت می کنیم، در حوزه ارائه خدمات مالی فعالیت داشته باشیم و با بهبود فضای حوزه رمز ارزها در کشور از کاربردهای گپ سی بیشتر در ایران استفاده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *