انتشار لیست ثروتمندان دنیا و حضور چهره‌های بازار رمزنگاری

مجله معتبر فوربس هر ساله لیستی از ثروتمندترین افراد دنیا را منتشر می‌کند. این مجله در جدیدترین لیستی که منتشر کرده است، افراد ثروتمند در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده است و تعدادی از چهره‌های شناخته شده در بازار رمزارزها نیز در این لیست وجود دارد. در این لیست، نام ۲۰۹۵ فرد ثروتمند آمده است که در تاریخ ۸ آوریل منتشر شده است. با استناد بر این لیست، بنیان‌گذار شرکت تجهیزات ماینینگ بیت‌مین(Bitmain) به نام میکری ژان(Micree_Zhan) با دارایی به ارزش ۳.۲ میلیارد دلار در صدر ثروتمندترین افراد حوزه کریپتو و در جایگاه ۶۹۰ این مجله قرار گرفته است. 
شریک وی نیز به نام جیهان وو(Jihan Wu) با دارایی به ارزش ۱.۸ میلیارد دلار در جایگاه ۱۳۰۷ فوربس قرار گرفته است. همچنین کریس لارسن(Chris Larsen) مدیرعامل سابق شرکت ریپل با سرمایه ۲.۶ میلیارد دلاری در رتبه ۸۸۶ و مدیرعامل صرافی کوین‌بیس به نام برایان آرمسترانگ(Brian Armstrong) با سرمایه ۱ میلیارد دلاری در جایگاه ۲۰۸۷ قرار گرفته‌اند. کل ثروت این افراد، ۸.۶ میلیارد دلار است.
اما نکته قابل توجه، عدم وجود نام مدیرعامل صرافی بایننس، چانگ‌پنگ‌ژائو است که در سال ۲۰۱۸ به عنوان نفر سوم ثروتمندترین افراد حوزه رمزارزها قرار گرفته بود. دارایی وی در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد دلار است. لازم به ذکر است که ثروتمندترین فرد لیست این مجله، مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ با ثروت ۵۴.۷ میلیارد دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *