امروز:10 اوت, 2020

باج‌گیری هکرها با بیت کوین برای خودداری از افشای اطلاعات محرمانه ۱۱ سپتامبر

یک گروه هکری که ادعا می‌کند موفق به سرقت اطلاعات حساس و محرمانه مربوط به پشت‌پرده اتفاق ۱۱ سپتامبر از یک شرکت آمریکایی بیمه شده، از مدیران این شرکت درخواست حق‌السکوت کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده در نشریه انلاین مادربورد گروه هکری «دارک‌اورلرد» (DarkOverLord) در پست اخیر توییتر خود مدعی شده که به اطلاعات زیادی از شرکت های مختلف بیمه دست پیدا کرده است. این گروه می‌گوید این طلاعات موئکد ادعاهایی است که درستی روایت رسمی از واقعه ۱۱ سپتامبر را رد می‌کنند. در واقع، این اسناد می‌توانند حتی عمدی بودن و یا مشارکت افرادی غیر از  افراد اعلام شده به عنوان عامل این رویداد را به اثبات کند.

سخنگوی گروه هیسکاکس تایید و اعلام کرد این گروه هکری توانستند به اطلاعات شرکت حقوقی که مشاور گروه بیمه هیسکاکس بود دست پیدا کنند. این سخنگو به نشریه مادربرد گفت: «سیستم‌های رایانه‌ای آن شرکت حقوقی به زیرساخت‌های اطلاعاتی گروه هیسکاکس متصل نبود. به همین علت اطلاعات اصلی گروه هیسکاکس از خطر در امان بوده است. یکی از پرونده‌هایی که این شرکت حقوقی در دست داشت، به امور مربوط به بیمه حادثه ۱۱ سپتامبر مربوط می‌شد. فکر می‌کنیم اطلاعاتی که در دست هکرها قرار دارد، از همین سامانه به سرقت رفته باشد.»

گفتنی است گروه هکری دارک‌اورلرد با انتشار ایمیل‌هایی به شرکت‌های مختلف حقوقی، اداره فدرال هوانوردی و نیز اداره امنیت حمل‌ونقل ایالات متحده به آنها درباره این موضوع اطلاعات داده است. این گروه همچنین لینکی به یک فایل فشرده و رمزنگاری‌شده را منتشر کرده‌اند. هکرها تهدید کرده‌آند اگر مبلغ مورد نظر آنها در قالب بیت کوین پرداخت نشود، رمز این فایل را در اختیار عموم مردم قرار خواهند داد.

لینک دانلود فایل فشرده و رمزنگاری‌شده مذکور

این گروه هکری به تمامی شرکت‌ها، ادارات و نیز افرادی که نام آنها در این فایل‌ها آمده ایمیل ارسال می‌کند و از آنها در ازای حذف نام‌شان، درخواست حق‌السکوت در قالب بیت کوین می‌کند.

گروه دارک‌اورلرد همچنین تهدید کرده که در صورت عدم پرداخت مبالغ مورد نظر، به تدریج رمز این فایل‌ها را منتشرمیکند تا ابعاد قضیه به تدریج  ‌مشخص شود

البته گروه بیمه هیسکاکس نیز اعلام کرده اطلاعات موجود در این سامانه ارزش زیادی ندارد و افشای آنها نیز به نتیجه مشخصی نمی‌ رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *