بلاکچین باعث تسهیل انتقال کالا از آمریکا به چین می‌شود

شرکت بزرگ آمریکایی به نام تسلا که در زمینه تولید خودروهای برقی فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که با گروه بندر شانگهای در حال تعامل است تا با استفاده از فناوری بلاکچین باعث تسهیل واردات کالا به کشور چین شود.

بر اساس اعلامیه‌ای که منتشر شد، گروه بندر بین المللی شانگهای و اپراتور حمل و نقل دریایی چین، اپلیکیشن بلاکچینی را طراحی کرده‌اند که قادر است تا زمان انتقال بار را کاهش دهد. همچنین این اپلیکیشن می‌تواند فرایند عملیات را برای تیم‌های لجستیک تسلا آسان کند.

این اپلیکیشن، پیلوت(Pilot) نام دارد که در ماه دسامبر راه‌اندازی شد و به این صورت کار می‌کند که با کمک بلاکچین، اطلاعات حمل و نقل و داده‌های مربوط به تسلا را برای طرفین به اشتراک می‌گذارد. بر اساس منابع آگاه، با این فناوری دسترسی به داده‌های به اشتراک گذاشته شده، آسان می‌شود و به شرکت آمریکایی تسلا این امکان را می‌دهد که با استفاده از این پلتفرم به صورت امن و مطمئن، انتقال کالاها را با سرعت بیشتری انجام دهد.

لازم به ذکر است که در این بیانیه، اشاره‌ای به استفاده‌ یا عدم استفاده‌ی شرکت تسلا در ادامه‌ی فعالیت خود از این فناوری برای انتقال کالاها به چین و یا کشور دیگری نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *