خیز مجمع جهانی اقتصاد به سمت بلاکچین

بر اساس اعلام مجمع جهانی اقتصاد(WEF)، فناوری بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده قادر هستند تا در بحران ویروس کرونا به زنجیره‌های تامین کمک کنند. بنابر اعلام معاون اجرایی شرکت Skuchain و مدیر بخش بازرگانی دیجیتال مجمع جهانی اقصاد، ویروس کرونا مشکلات زیادی را برای شرکت‌ها به وجود آورده و باعث‌ اختلال در زنجیره تامین آن‌ها شده است.

این عوامل باعث شده است تا کارشناسان مجدد به زنجیره توجه کرده و خواستار نظارت بیشتر بر آن‌ها شوند. دو شخص مذکور این‌گونه اعلام کرده‌اند که شرکت‌ها تنها از گذشته‌ی قطعات اطلاع دارند که همین موضوع باعث بروز مشکلاتی شده است و در مورد تامین‌کنندگان، اطلاعاتی ندارند که این بی‌اطلاعی باعث بروز مشکلات و آسیب‌پذیری می‌شود.

همچنین این دو‌ شخص والا مقام در ادامه اعلام کردند که فناوری بلاکچین قادر است که شفاف‌سازی لازم را بدون ضربه به حریم خصوصی انجام دهد. از دیدگاه آن‌ها، سیستم بلاکچین باعث دسترسی به قطعات بیشتری می‌شود و شرایطی را مهیا می‌کند تا تهیه‌کنندگان بتوانند داده‌های زنجیر تامین را خرید کنند. فناوری بلاکچین، پدیده فوق‌العاده‌ای است که باعث می‌شود تا اطلاعات بین سرمایه‌داران و طرف‌های دیگر معامله به صورت شفاف و قابل اطمینان رد و بدل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *