امروز: 1 اكتبر, 2020

درخواست حماس برای کمک مالی در قالب بیت کوین

گردان‌های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) که اخیرا با کمبود پول دست و پنجه نرم میکند از حامیانش در جای جای جهان خواسته کمک‌های مالی خود را در قالب بیت کوین به دست این گروه برسانند. ابو عبیده (سخنگوی گردان‌های عز‌الدین قسام) در پیامی به تازگی این درخواست را مطرح کرد. او در این پیام ضمن دعوت طرفداران حماس به کمک مالی در قالب ارز دیجیتال بیت کوین، گفت که سازوکار دقیق این کار را در آینده اعلام می‌کند.

در پیام وی آمده است: «دشمن صهیونیست با تلاش همه‌جانبه به منظور حذف حمایت‌ها، قصد مبارزه با مقاومت را دارد. اما طرفداران مقاومت در سر تا سر دنیا با این تلاش‌های صهیونیست‌ها مبارزه و ایستادگی می‌کنند و می‌کوشند همه راه‌های ممکن برای حمایت از مقاومت را بیابند.»

گفتنی است این اولین بار است که حماس چنین تقاضایی را به شکل عمومی مطرح کرده است.

حماس کنترل نوار غزه (بخشی از سرزمین فلسطین) را در دست دارد. این منطقه سال‌هاست که با محاصره شدید روبرو است و محدودیت‌های سنگینی نیز برای نقل‌وانتقال پول به نوار غزه وجود دارد. ایالات متحده و نیز اتحادیه اروپا حماس را یک گروه تروریستی می‌دانند. این در حالی است که برخی کشورهای دیگه از جمله روسیه، چین، ایران و ترکیه چنین دیدگاهی ندارند.

این اقدام حماس پس از آن صورت گرفت که بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر اسرائیل) تصمیم گرفت میلیون‌ها دلار کمک دولت قطر را به صورت موقف مسدود کند. گفتنی است قطر هر ماه ۱۵ میلیون دلار کمک به منظور تامین حقوق ماهیانه کارکنان حماس پرداخت می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *