امروز:15 اوت, 2020

رایزنی ایران با ۸ کشور دنیا برای انتقال پول با ارزهای دیجیتال

سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: دنیا از لحاظ مبادلات بانکی سنتی و فعالیت با دلار در حال متحول شدن است و ارزهای دیجیتال جایگزین مناسبی برای ارزهای فیزیکی هستند. بهترین زمان برای کشور ما است تا از این تحول بزرگ برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کند.

محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: با استفاده از فناوری‌های جدید می‌توانیم تصویری متفاوت از تجارت ایران را نشان دهیم. ایده‌های تجاری نو داخل کشور وجود دارد و ما با استفاده از ظرفیت‌ها می‌توانیم آن را به مرحله اجرایی در آوریم.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم سرمایه گذاران خارجی را وادار کنیم که به ایران بیایند و از فرصت‌های موجود استفاده کنند.

باید ارز بین‌المللی داشته باشیم تا همه بتوانند در آن نقش‌آفرینی کنند
وی در پاسخ به اینکه «آیا برای مبادلات بزرگ تجاری مانند فروش نفت ایران نیز می‌توانیم از ارزهای دیجیتالی به‌جای دلار استفاده کنیم؟» تصریح کرد: تمام کارها از نقطه کوچک شروع می‌شود و کارهای بزرگی صورت می گیرد؛ همه دنیا فهمیده اند که حتما نباید خود را به یک واحد پولی مانند دلار آمریکا وابسته کرد و باید ارز بین‌المللی داشته باشند تا همه بتوانند در آن نقش‌آفرینی کنند.

مودودی با تذکر اینکه این وابستگی می‌تواند ابزاری برای تسلط و سلطه‌گری باشد گفت: در تمام بخش‌ها فعالیت‌های دیجیتالی مانند مارکت، نقش ابزارهای دیجیتالی افزایش یافته است و در حوزه پایه پولی نیز توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ایران می‌تواند در زمینه استفاده از ارزهای دیجیتالی در دنیا پیشقدم باشد، اظهار داشت: امروز از کشورهای مختلفی مانند سوئیس، آفریقای جنوبی، فرانسه، انگلیس، روسیه، اتریش، آلمان و بوسنی برای مذاکره با کشورمان در این حوزه به ایران آمده‌اند تا شاید بتوانند مبنای تفکری جدید در این حوزه را پایه‌ریزی کنند و می‌گویند با توجه به اینکه وابستگی ایران به ارزهای فیزیکی خیلی کم است تحت فشار کشورهای سلطه گر قرار نمیگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *