سال ۲۰۲۰، سال بیت‌کوین است

مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال به نام مایک نووگراتز(Mike Novogratz) که یکی از افراد ثروتمند و مطرح در حوزه ارزهای رمزنگاری شده است، اعتقاد دارد که سال ۲۰۲۰، بیت‌کوین بیش از پیش مورد توجه جهانیان قرار می‌گیرد.

به اعتقاد مایک نووگراتز، بیت‌کوین به دلیل ریزش شدید قیمتی که چندی پیش داشت، باعث از دست دادن اعتماد خود در بین جهانیان شده است. البته این اتفاق برای هر دارایی می‌تواند باعث از بین رفتن اعتماد عمومی نسبت به آن می‌شود.

حتی طلا نیز که به عنوان یک دارایی امن محسوب می‌شود، در ریزش اخیر با افت نسبتا شدید قیمت مواجه شد و ۱۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. در ماه‌های آینده نیز بیت‌کوین همچنان به نوسانات خود ادامه می‌دهد اما شرایطی که اکنون برای اقتصاد دنیا رخ داده است، دلیلی برای ایجاد بیت‌کوین است و سال جاری، سال بیت‌کوین خواهد بود.

در نقاط مختلف دنیا از فدرال رزرو آمریکا گرفته تا بانک مرکزی انگلیس و دیگر بانک‌های مرکزی دنیا در حال چاپ بی‌رویه پول هستند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هاوینگ بعدی بیت‌کوین بسیار نزدیک است و باعث نصف شدن تولید بیت‌کوین می‌شود. ظاهرا زمان آن رسیده است که مردم به قدرت واقعی بیت‌کوین توجه کنند.