سرمایه مورد نیاز برای شروع در بازار رمزارزها چقدر است؟

هر چه زمان می‌گذرد، به محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده افزوده می‌شود. بسیاری از افراد سراسر دنیا در حال افزایش دانش و اطلاعات خود در این بازار هستند تا سرمایه‌ی خود را افزایش دهند و از طرفی هنوز افرادی هستند که اطلاعات کافی در این حوزه ندارند و مایل هستند با کسب اطلاعات در این زمینه، به کسب درآمد بپردازند. اگر جز این افراد هستید این سوال برای شما به وجود آمده است که برای شروع کار در این بازار به چه مقدار سرمایه نیاز است؟

در پاسخ به این سوال در واقع باید بدانید که هیچ حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این بازار وجود ندارد و این میزان حداقل، معمولا توسط پلتفرمی که شما قصد خرید رمزارز دارید، تعیین می‌گردد. به فرض مثال در نظر بگیرید که قصد خرید از طریق صرافی کوین‌بیس دارید، حداقل میزان خرید بیت‌کوین در این صرافی، ۲ پوند است اما باید بدانید که بر اساس تجربه، چنین مبالغ کوچک عاقلانه به نظر نمی‌رسد. دلیل این موضوع نیز کارمزدی است که پلتفرم مورد نظر از شما بابت انتقال رمزارز کسر می‌کند. حداقل میزان معمول خرید، ۴۲ پوند(در حدود ۸۳۰ هزار تومان) خواهد بود که مبلغ مناسبی برای شروع به نظر می‌رسد.

مبلغ سرمایه‌ای که افراد باید از سرمایه‌ی شخصی خود وارد این بازار کنند، بین ۵ تا ۳۵ درصد است هر چند که به افراد تازه‌کار، ۵ درصد از سرمایه خود، پیشنهاد می‌شود تا از امنیت مالی خوبی برخوردار باشند. افراد تازه‌کار معمولا با محیط این بازار آشنایی چندانی نداشته و نباید ریسک کرده و درصد زیادی از سرمایه‌ خود را وارد این بازار نکنند. اما در این بین افرادی که قدرت ریسک‌پذیری بیشتری داشته باشند، می‌توانند تا ۵۰ درصد از سرمایه خود را وارد بازار رمزارزها کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *