امروز:15 اوت, 2020

شرکت ریپل از یوتیوب شکایت کرد

مدیرعامل شرکت رمزارزی ریپل به نام برد گارلینگهوس(brad Garlinghouse) مدعی شد که یوتیوب با پر‌وژه‌های کلاهبرداری مانند “ XRP Giveaway” هم دست بوده است و از یوتیوب شکایت می‌کند.
بر اساس این شکایت که چندی پیش تنظیم شده است، ریپل اعلام کرده است که یوتیوب به دلیل کوتاهی و یا ناتوانی در این موضوع قادر نبوده است از تبلیغات کلاهبردارانی که خود را با نام ریپل به مشتریان معرفی و از آن‌ها سواستفاده می‌کردند، جلوگیری کند. شرکت ریپل نسبت به این اتفاق ابراز ناامیدی کرده و از یوتیوب خواسته است تا دیدگاه خود را نسبت به صنعت رمزارزها تغییر دهد و مسئولیت‌پذیری خود را بیشتر کند.
برد گارلینگهوس اظهار داشت که کلاهبرداران با نام رسمی این شرکت اقدام به کلاهبرداری از تعداد زیادی کاربر و مشتری کرده‌اند و این اتفاق باعث شد تا قربانیان مبالغ چندصد هزار دلاری از دست بدهند و متحمل ضرر زیادی شوند. وی از یوتیوب خواسته است تا این ضرر را جبران کند.

لازم به ذکر است که شرکت ریپل با در اختیار داشتن ارز ریپل(XRP) در زمینه تراکنش‌های بین‌المللی جایگاه خوبی به دست آورده است. همین موضوع باعث شده است تا کلاهبرداران در طی ماه‌های گذشته اقدام به ایجاد حساب‌های کاربری زیادی با نام مدیرعامل شرکت ریپل کنند. اکثر این حساب‌ها توسط یوتیوب تایید شده بود و توسط تعدادی از افراد سودجو دزدیده شد و آن‌ها با استفاده از این حساب‌ها اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *