پایان سکوت کریپتوپیا

پس از ماه‌ها سکوت، صرافی رمزارزی کریپتوپیا(Cryptopia) با ارسال ایمیلی به کاربران خود در رابطه با حملات ۱۴ام ژانویه، وضعیت فعلی صرافی و کار‌های در دست اقدام و همچنین طرح جبران خسارت کاربرانی که سرمایه‌ی خود را از دست داده‌اند، توضیحاتی ارائه کرده است.

در ادامه‌ی مطلب بخش‌هایی از این ایمیل بازگو شده است:
«در روز ۱۴ام ژانویه‌ی ۲۰۱۹ ماه متوجه چندین تراکنش مشکوک شده و فعالیت‌های صرافی را به حالت تعمیرات و نگهداری تغییر دادیم تا از جابجایی هرچه بیشتر دارایی‌های رمزارزی جلوگیری به عمل آید. ما سریعا در رابطه با این موضوع به سازمان‌های اجرای قانونی محلی و بین‌المللی اطلاع دادیم، سایت ما از دسترس خارج شد و تنها تعداد کمی از افسران اجرای قانون و سازمان‌های قضائی به آن دسترسی داشتند. ما با تمام درخواست‌ها از سوی آن‌ها موافقت کردیم تا وضعیت فعلی بدتر نشود.

سرانجام بسیاری از کارمندان ما به خانه فرستاده شدند و سیستم‌های ما غیرقابل دسترسی باقی ماندند.

ما در روز ۱۴ام فوریه دوباره توانستیم به سایت دسترسی پیدا کنیم. ما برای از سرگیری روند فعالیت‌های صرافی یک برنامه‌ی جامع داریم. به هرحال این کار بسیار سخت و زمان بر خواهد بود زیرا قصد داریم خدمات خود را دوباره از صفر بسازیم.

در صورتی که در زمان وقوع حملات رمزارزهای خود را از دست داده‌اید، احتمالا چندین تراکنش خروجی و برداشت در تاریخچه‌ی تراکنش‌های شما به ثبت رسیده است.

در مقابل هر یک از این برداشت‌ها یک سپرده‌گذاری به واسطه‌ی توکن ضرر کریپتوپیا(CLM) به ثبت رسیده است. CLM در واقع یک رمزارز نبوده و فعلاً قابل مبادله نیست، بلکه تنها یک توکن در پایگاه داده‌های صرافی است که نشان می‌دهد در زمان رویدادن حملات هک، هرکاربر چه مقداری رمزارز از دست داده است. ما هنوز در حال گذراندن مراحل قانونی در جهت بازپرداخت و جبران خسارت کاربران خود هستیم.

ما به زودی با ارسال یک ایمیل در رابطه با برنامه‌ی جبران خسارت و راه‌اندازی مجدد سیستم معاملات رمزارزی، جزئیات روند کار را منتشر خواهیم کرد. توجه داشته باشید که امیدواریم بتوانیم تا پایان ماه جاری به این اهداف دست یابیم.»