پیدا کردن یک راهکار توسط کاردانو برای افزایش ظرفیت شبکه به نسبت شبکه ویزا

تیم تحقیقاتی کاردانو بعد از تحقیقات و بررسی‌های زیاد در تاریخ ۲۵ مارس، پروتکل مقیاس‌پذیری Ouroboros Hedra را بعد از ۵ سال در نهایت اجرا کرد. این پروتکل باعث می‌شود تا فضای کمی از نودهای شبکه گرفته شود و در مقابل، سرعت شبکه افزایش یابد. از این پس با وجود این پروتکل، اپلیکیشن‌های ریز پرداخت، قرادادهای بیمه، رای‌گیری‌ها و سایر کارهای دیگر قادر خواهند بود تا فعالیت خود را بر بستر این شبکه انجام داده و از مزایایی همچون سرعت بالا و کارمزد پایین بهره‌مند‌ شوند.

سخنگوی IOHK که یک شرکت در زمینه پشتیبانی از کاردانو است، اعلام کرد که پر‌وتکل Ouroboros Hydra بعد از ۵ سال تحقیق و آزمایش، با بودجه‌ی اتحادیه اروپا به ثمر نشسته است. این پروتکل به این صورت کار می‌کند که با اضافه شدن هر کاربر به شبکه، ده مسیر جدید برای تبادل اطلاعات ایجاد شده و به سرعت شبکه اضافه می‌شود.

بر اساس آزمایشات انجام شده توسط دانشگاه ادینبورگ، هر مسیر ایجاد شده در پروتکل هیدرا قادر است تا در حدود ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند. حتی این تعداد قابل گسترش نیز می‌باشد.

همچنین پروتکل هیدرا قادر است تا با وجود محدودیت‌های سرعت شبکه، فاصله جغرافیایی و تعدا کاربران شرکت‌کننده، به بیشترین میزان تراکنش‌ها دسترسی داشته باشد.