کاربران رمزارزی منتظر پامپ بیت‌کوین

اخیرا در کشور چین ویروسی به نام کرونا به وجود آماده است که بازار سهام‌های آسیایی و سرمایه‌گذاران را تحت تاثیر قرار داده است. ترس از این ویروس باعث ورود سرمایه توسط سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای رمزنگاری شده است که همین موضوع احتمال رشد قیمت بیت‌کوین طی روز‌های آتی را افزایش می‌دهد. بر اساس گزارشی که خبرگزاری خبر آنلاین منتشر کرد و به نقل از راشاتودی، پادشاه ارزهای رمزنگاری، بیت‌کوین، با کاهش ارزش بازار سهام چین در روز دوشنبه گذشته به اوج قیمت خود رسید.

بعد از باز شدن بازارهای هنگ‌کنگ ، قیمت بیت‌کوین عدد ۹ هزار و ۶۰۸ دلار را دید که این قیمت از اکتبر گذشته تاکنون توسط بیت‌کوین لمس نشده بود. همچنین بیت‌کوین این جهش قیمتی را از سال ۲۰۱۲ تاکنون نتوانسته بود تجربه کند.

یکی‌ از دلایلی که می‌توان به رشد قیمت بیت‌کوین امیدوار بود، نارضایتی سرمایه‌گذارانی است که ارزش سرمایه‌ی آن‌ها با سقوط بازار سهام چین، کاهش پیدا کرده است. این سرمایه‌گذاران برای امن‌نگه داشتن سرمایه‌ی خود به دنبال یک دارایی امن می‌گردند که بهترین گزینه برای آن‌ها بیت‌کوین است. این موضوع می‌تواند باعث رشد قیمت ارزهای رمزنگاری شده و بیت‌کوین شود.