کریگ رایت نیز مدعی شد که انتقال بیت‌کوین کار وی نبوده است

کالوین آیر خالق بیت‌کوین SV و میلیاردر نیکوکار بیان کرده که کریگ رایت که مدعی شخصیت ساتوشی است، جابه‌جایی آن ۵۰ بیت‌کوین را تکذیب کرده است. این جابه‌جایی از طریق یک آدرسی صورت گرفته که حدود ۱۱ سال هیچ فعالیتی از خود نداشته و برخی معتقدند که آن به بنیان‌گذار بیت‌کوین تعلق دارد. در روز چهارشنبه، کاربر ناشناسی تعداد ۵۰ واحد بیت‌کوین را به ارزش تقریبی ۴۸۶ هزار دلار که از سال ۲۰۰۹ تاکنون دست نخورده باقی مانده بود، جابجا کرد.

آیر در توییتی به مالک بلاک استریم(Blockstream)، یعنی آدام بک پاسخ داد که این جابه‌جایی به رایت ارتباطی ندارد و او در ادامه گفت که این موضوع نمی‌تواند کار ساتوشی باشد چرا که من با گریک صحبت کردم و گفت که کار او نبوده است. با این وجود آدرس مورد نظر 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh می‌باشد که در بین ۱۶ هزار آدرس دادگاه می‌باشد، دادگاهی که بین رایت و کلینمن برگزار شده بود و کریگ رایت مدعی است که آدرس مذکور متعلق به خودش می‌باشد چرا که قبلا رایت در دادگاه اظهار کرده بود که به کلید خصوصی این آدرس دسترسی ندارد پس اگر اکنون تایید می‌کرد که این انتقال کار او بوده دچار دردسر می‌شد.

از سمتی دیگر اگر این انتقال را شخص دیگری انجام داده باشد مشخص می‌شود که این آدرس تعلق به رایت ندارد و در شرایط سختی از لحاظ قانونی قرار خواهد گرفت. چنان‌ چه آیر معتقد به تکذیب رایت باشد، باعث می‌شود که دادگاه بعدی دچار پیچیدگی و دشواری شود. قبلا هم چند باری قاضی اعتبار رایت را زیر سوال برده است.

این آدرس کیف پول به بنیان‌گذار بیت‌کوین تعلق ندارد، اگر چه فعالیت نداشتن ۱۱ ساله‌ی این آدرس و همچنین پخش خبرهای پیرامون این موضوع، باعث ریزش ۵ درصدی قیمت بیت‌کوین شده و آن را از ۹۷۰۰ به ۹۴۰۰ کاهش داده است اما دیگر کاربران حوزه رمزارزی شک دارند که این توکن‌ها متعلق به ناکاموتو یا رایت باشند. آدام بک حدس می‌زند که اگر قرار باشد ساتوشی اصلی قسمتی از سرمایه خود را نقد کند، شاید انتخاب او یک آدرس ناشناس‌تر باشد.