امروز:27 اكتبر, 2020

✅کرونا باعث شد حمایت نماینده FSA ژاپن جهت صدور ارز دیجیتال را به دنبال داشته باشد

🔹ویروس همه گیر کرونا اقتصاد جهان را ویران کرده است وبیشتر موسسات مالی را وادار کرده است که به فکر راه های مقابله با چالش های پیش رو باشند.
🔹براساس گزارش امروز رویترز ، یكی از بزرگترین تنظیم كنندگان مالی ژاپن به نام “Ryozo Himino”به این كشور توصیه كرده است كه ارز دیجیتال تحت حمایت بانک مرکزی را توسعه دهد ، زیرا ویروس (COVID-19) می تواند ملت ها را در سرتاسر جهان به سمت اقتصاد دیجیتال سوق دهد.
🔹هیمینو اظهار داشت که ژاپن نباید در مورد چالش هایی که ممکن است بوجود بیاید نگران باشد بدون اینکه ابتدا به فکر توسعه یک برنامه ارز دیجیتال ملی باشد.وی گفت ، همه گیری ممکن است جهان را وادار به گرفتن یک سیستم پرداخت بدون پول کند.
وی ادامه داد: ژاپن ابتدا باید جوانب مثبت و منفی برای صدور رمزنگاری تحت حمایت دولت را در نظر بگیرد و اطمینان حاصل کند که تمام الزامات در دسترس است تا زمان تحقق زمان توسعه، را شروع کند.
🔹کوین فومانیا، سال گذشته گزارش داد که ژاپن از قبل تحقیق در مورد ارز دیجیتال را آغاز کرده است. همانطور که گزارش شد ، گروهی از محققان بانک با توجه به سیستم پولی فعلی کشور ، مقالاتی در مورد مزایا و مشکلات موجود در ارز دیجیتال ملی منتشر کردند.
🔹ریوزو هیمینو در سازمانهای مختلف مالی از جمله آژانس خدمات مالی ژاپن و کمیته نظارت بانکی بازل به عنوان مقامات قابل توجه در سازمانهای مختلف مالی در سطح جهان سرآمد شده است.
✅ترویج ارزهای رمزپایه
🔹هیمینو فاش کرد که موضع این کشور در تنظیم مقررات ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) و غیره ، ممکن است تأثیر منفی بر نوآوری فنی داشته باشد.
🔹تفکیک بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری ممکن است لزوماً باعث ارتقاء نوآوری فنی نشود. اگر این کار تجارت سوداگرانه را افزایش دهد ، ما اقدامات ویژه ای برای ارتقاء ارزهای رمزنگاری انجام نمی دهیم.
منبع/کوین فومانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *