آیا کریگ رایت،ساتوشی ناکاموتو است!

 در روز ۲۶ام آوریل یک اتفاق مهم در بازار‌ رمزارزها رخ داد و کمپانی تتر و صرافی رمزارزی Bitfinex گریبان گیر مشکلاتی شدند که این موضوع نهایتا باعث کاهش ۱۰ میلیارد دلاری سرمایه‌ی کل بازار رمزارزی(Total Market Cap) و کاهش ارزش رمزارزها شد اما قبل از این اتفاق کریگ رایت(Craig Wright توسعه‌دهنده‌ی بیت‌کوینSV و مدعی نام ساتوشی ناکاموتو) سقوط تتر را در پست توییتری پیش بینی کرده بود. آقای جیمی نوین(Jimmy Nguyen) یکی از طرفداران شناخته‌ شده‌ی رمزارز بیت‌کوینSV(با نماد BSV) و رئیس انجمن بیت کوین، اخیرا به یکی از پست‌های توییتری آقای رایت بازنشر کرده و به حقیقت پیوستن پیش‌بینی‌های او در رابطه با تتر، اشاره کرده است.

آقای کریگ رایت، مدعی نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، بعد از این ادعا از چندین شخصیت شناخته شده صنعت رمزارزی از جمله آقای ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin یکی از بنیانگذاران اتریوم)، به اتهام زیر سوال بردن اعتبار ادعایش، شکایت کرد.

آقای کالوین آیره(Calvin Ayre کار‌آفرین کانادایی) مسئولیت اثبات ادعا‌ی آقای رایت را پذیرفته است و مجددا اعلام کرد «دانش و فرزانگی ساتوشی در رگ‌های کریگ‌رایت جریان دارد»

البته در کنار آقای رایت که سقوط تتر را پیش‌بینی کرده بود. تون وایس(Tone Vays یک سازنده‌ی محتوا و مبادله‌گر رمزارز) با انتشار چندین ویدئو در سال ۲۰۱۷، بارها در رابطه با مشکلات تتر صحبت کرده بود. او بیان کرده بود زمانی که دولت ایالات متحده تصمیم بگیرد کهUSDT‌ را تعطیل کند، این کار را انجام خواهد داد. رمزارز USDT مانند طلای دیجیتال است، دولت دارایی‌های اساسی را مصادره خواهد کرد.

کاربر توییتری دیگر با نام Bitfinex’ed نیز مدت‌ها نسبت به مشکلات عرضه‌ی تتر تاکید کرده بود. نه تنها آقای وایس و Bitfinex’ed، بلکه جامعه‌ی رمزارزی نیز در رابطه با درستی یا نادرستی این رمزارز پایدار با پشتوانه‌ی دلار بحث های زیادی داشته است. با تمام این تفاسیر، بخشی از جامعه‌ی BSV قبول کرده که آقای رایت همان ساتوشی معروف است و او توانسته سقوط تتر را «پیش‌بینی» کند. یک کاربر توییتری با نام BSV_MetaNet در رابطه با این موضوع اظهار نموده:ساتوشی به تمام معنا همان آقای رایت است و من هرگز در رابطه با این موضوع جبهه‌گیری و مخالفت نمی‌کنم.